18 Yaş Altı Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-07-18 08:54:58

İngiltere’de sürekli oturum izni bulunan veya İngiliz vatandaşlığı kazanmış olan bireyler, 18 yaşın altındaki öz, üvey veya evlatlık çocuklarını da yanlarına alabilmektedirler.

İngiltere’de sürekli oturum izni ile veya İngiliz vatandaşlığıyla yerleşik olarak yaşayan bireyler çocukları yanlarına almak amacıyla 18 Yaş Altı Çocuklar için İngiltere Vizesine başvuru yapabilmektedirler. 18 yaşın altındaki çocuklar anne babalarının her ikisiyle ya da sadece biriyle İngiltere’de yaşamlarına devam edebilirler.

18 yaşın altındaki çocukların ailelerinin evli olması zorunluluğu bulunmamaktadır. Evli çiftler gibi beraber yaşayan çiftler, nişanlılar, boşanmış ebeveynler veya ayrılmış evli olmayan eşlerden olan çocuklar da bu İngiltere vizesi türüne başvuru yapabilmektedirler.

Bu İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda da minimum geçinme şartı ve aile bağlarının korunması şartı arandığı unutulmamalıdır. Maddi şartın yerine getirildiğini ispat edebilmek ve aile bağlarının yeterliliğini ispat edebilmek için ailelerin hazırlaması gereken evraklar aileden aileye değişiklik göstermektedir.

18 yaşın altındaki çocuklara verilen bu vize süresiz oturum iznini kapsamaktadır. Yani çocuklar İngiltere’ye ilk geldiklerinde zaten süresiz oturum izni ile beraber yerleşirler.

18 yaş altındaki evlatlık çocuklarda ise vize başvurusu yapılmadan önce evlat edinen anne veya baba ile evlatlık çocuğun en az 18 ay beraber yaşaması şartı aranmaktadır. Bu 18 aylık sürenin son 12 ayını beraber yaşamış olacak şekilde sağlayan ailelerin 18 yaş altındaki evlatlık çocukları yine yerleşim vizesi ile İngiltere’ye yerleşebilirler. Bu çocuklar da yine süresiz oturum ile İngiltere’ye yerleşirler.

18 yaş altı çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık sayfası ile iletişime geçebilirsiniz.

"18 Yaş Altı Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi " sayfası 355 defa okundu