Sıkça Sorulan Sorular


İngiltere Vizesi Yeşil Pasaport için Ne Gibi Şartlar Mevcuttur?

İngiltere vizesi yeşil pasaport için bireylerin başvurularında gerekli evraklar başvuru sahiplerinin hangi amaçla vize başvuru yaptığına ve yaşam standartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.


İngiltere Vizesi Yeşil Pasaport ile Alınabilir mi?

İngiltere vizesi yeşil pasaport sahibi bireylerce alınabilecek olup başvurduğu vize türü ile başvuran bireylerin yaşam standartlarına göre başvuru şartları değişmektedir.


İngiltere Vizesi Yetkili Acenta ile Başvurulduğunda Ne Gibi Faydalar Sağlar?

İngiltere vizesi yetkili acenta ile başvuru yapılması vize reddi sebepleri büyük oranda ortadan kaldırılabileceği için oldukça önemlidir.


İngiltere Vizesi Yenileme Şartları Nelerdir?

İngiltere vizesi yenileme şartları vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sahipleri uzatmak istedikleri ellerinde bulunan vize süresinin bitmesinden sonra veya bitimine yakın bir sürede uzatma başvurusunda bulunulması önerilmektedir.


İngiltere Vizesi Yorumlar Vize Almamızı Sağlar mı?

İngiltere vizesi yorumlar, forumlar, sözlükler vb. sayfalardaki güvenilir olamayan bilgiler vize alınımı zorlaştıracağı gibi büyük oranda vize reddine sebep olabilmektedir.


İngiltere Yerleşim Vizesi Kapsamında İngiltere’de Eğitim Alınabilir Mi?

İngiltere yerleşim vizesi kapsamında İngiltere’de bulunduğunuz zaman, istediğiniz alanda ve istediğiniz süreyle eğitim alabilirsiniz.


İngiltere'deki Eşimle/Nişanlımla Yaşayabilmek için Ne Yapmalıyım?

İngiltere’deki eşiniz, nişanlınız veya yasal partnerinizle yaşayabilmeniz için İngiltere evlilik/yerleşim vizesi başvurusu yapabilirsiniz.


İngiltere'deki nişanlımın yanına İngiltere yerleşim vizesi ile gittiğimde çalışma iznim de olur mu?

İngiltere'de yaşamını sürdüren nişanlınızın yanına gidebilmek için birkaç kriteri yerine getirmeniz gerekmektedir.


İngiltere ve Avrupa Birliği İlişkiler

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallıkta yaşayanların da anlayacağı üzere İngiltere Avrupa Birliğinde olsa da diğer Avrupa Birliği ülkelerinden çok farklıdır.


İngiltere yerleşim vizesi daha sonra uzatılabilir mi?

Birleşik Krallıkta evlilik dolayısıyla, Birleşik Krallıkta yerleşik süresiz oturum sahibi veya Birleşik Krallık vatandaşına bağımlı olarak bulunan eşler ilk olarak 27 aylık geçici oturum hakkı ile Birleşik Krallığa giriş yapabilirler.


İngiltere'de yerleşim vizesi ile çalışabilir miyim?

İngiltere'ye giriş yapmak için, İngiltere ülke sınırları içerisinde hala yaşamaya devam eden bir kişinin; eşi, yasal hemcins partneri, nişanlısı veya evli olmadan birlikte olduğu partneri iseniz İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmalısınız.


İngiltere'deki eşimin ya da nişanlımın yanına yerleşebilmek için hangi şartları taşımalıyım?

İngiltere’de yaşayan eşiniz ya da nişanlınız İngiliz vatandaşı ise ya da İngiltere’de sürekli oturum hakkı var ise İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilir.