İngiltere Vizesi Yenileme Şartları Nelerdir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-18 08:46:31

İngiltere vizesi yenileme şartları vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sahipleri uzatmak istedikleri ellerinde bulunan vize süresinin bitmesinden sonra veya bitimine yakın bir sürede uzatma başvurusunda bulunulması önerilmektedir.

İngiltere vizesi yenileme başvurusu yapmak isteyen bireyler bazı vize türlerinde yenileme işlemleri yapılamamaktadır. Örneğin, İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi uzatma hakkı bulunmamaktadır. Bu vizeye sahip bireyler kendi ülkesine geri döndüğünde yeniden başvuru yapabilecektir. İngiltere vizesi yenileme işlemleri için uzatma başvurusu İngiltere içerisinden yapılabilmektedir. İngiltere’den yapılacak olan uzatma başvurusu için başvuru sahibinin vize süresinin bitimine yakın başvuru işlemlerini başlatması yaralı olacaktır. Eğer uzatma başvuru yapılmak istenilen vizenin süresi bittikten sonra başvuru yapılması İngiltere’de bir süre kaçak olarak kalınması anlamına gelecek ve bu da bireylerin göçmenlik geçmişini etkileyerek uzatma başvurusunu olumsuz etkileyecektir. İngiltere’den yapılan uzatma başvurularının sonucu ortalama 6 ay içerisinde sonuçlanabilmektedir. İngiltere vizesi yenileme başvurularında İngiltere’den Yapılan Uzatma ve Yerleşim Başvuruları için Öncelikli Servis (Premium Service) ek bir ücret ödenerek kullanıldığı takdirde başvuru yapılan gün içerisinde çıkabilecektir. Yalnızca İngiltere’den yapılan uzatma ve yerleşim başvuruları için kullanılabilen bu servis, diğer vize ve göçmenlik başvurularında kullanılamayacaktır.

 “İngiltere vizesi türlerinde değişiklik yapılacak mı?”, “İngiltere ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte ve İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Yenileme Şartları Nelerdir?" sayfası 117 defa okundu