İngiltere Yerleşim Vizesi Kapsamında İngiltere’de Eğitim Alınabilir Mi?


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 04:41:32

İngiltere yerleşim vizesi kapsamında İngiltere’de bulunduğunuz zaman, istediğiniz alanda ve istediğiniz süreyle eğitim alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi Kapsamında İngiltere’de Eğitim Alınabilir Mi?

İngiltere yerleşim vizesinin evlilik çiftler için İngiltere vizesi, nişanlı çiftler için İngiltere vizesi, evli olmayan partnerler için İngiltere vizesi gibi birçok çeşidi vardır.

İngiltere’de eğitim alırken bir İngiliz vatandaşıyla veya İngiltere’de süresiz oturum izni olan biriyle ilişkiniz olması durumda gerekli şartları da karşıladığınız takdirde İngiltere’ye yerleşim vizesine başvurabilirsiniz (eğer Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de eğitim alıyorsanız). Aynı şekilde eğer Türkiye’den İngiltere yerleşim vizesine başvurmuşsanız ve bu vize ile İngiltere’de bulunuyorsanız, İngiltere’de eğitim alabilirsiniz.

İngiltere’de istediğiniz alanda ve sürede eğitim alabilirsiniz. Özellikle de Türk vatandaşları tarafından İngiltere’de dil eğitimi en çok tercih edilen eğitimlerdendir. İngiltere yerleşim vizesine başvururken zaten belli bir seviyede İngilizce bildiğinizi kanıtlamak zorundasınız, ancak temel seviyede İngilizce biliyor olmak vizeyi almanızı sağlasa da artık İngiltere’de yaşacağınız için İngilizcenizi temel seviyeden çok iyi seviyeye yükseltmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunun için İngiltere’deki dil okullarının genel İngilizce kurslarından başlayabilirsiniz. Eğer İngilizcenizi uluslararası geçerliliği olan İngilizce sınavlarında, örneğin akademik IELTS sınavında 6.5-70 gibi bir puan alacak kadar geliştirirseniz de, İngiltere’de üniversite eğitimi dahi alabilirsiniz.

İngiltere yerleşim  vizesi de dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar ve Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda iletişime geçiniz.

"İngiltere Yerleşim Vizesi Kapsamında İngiltere’de Eğitim Alınabilir Mi?" sayfası 1650 defa okundu