İngiltere'deki eşimin ya da nişanlımın yanına yerleşebilmek için hangi şartları taşımalıyım?


Eklenme Tarihi: 2019-07-06 04:41:33

İngiltere’de yaşayan eşiniz ya da nişanlınız İngiliz vatandaşı ise ya da İngiltere’de sürekli oturum hakkı var ise İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilir.

Eşiniz İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi ise Evli Çiftler için İngiltere Vizesi başvurusu yaparak İngiltere vizesi alabilir ve eşinizin yanına yerleşebilirsiniz. Bu vize türüne yeni evli eşler başvuru yapabileceği gibi eşi İngiltere’ye yerleşmiş olan aile bireyleri de İngiltere’de ailelerine katılmak amacıyla başvuru yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus eşinizin İngiltere vatandaşlığı ya da sürekli oturum izninin olması gerektiğidir. Bunlardan birinin olmaması halinde bu vize türü ile İngiltere’ye giderek eşinizin yanına yerleşemezsiniz.

Evli değilseniz ve eğer vizeyi aldıktan sonraki 6 ay içinde evlenmek gibi bir düşünceniz var ise de Nişanlılar için İngiltere Yerleşim Vizesine başvuru yapabilir ve bu sayede İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiliz Vatandaşlığı veya Süresiz Oturum İzni'ne sahip kişilerin nişanlıları için başvuru yapılabilen ve bu vizeyle 6 aya kadar İngiltere'de kalınabilen bir İngiltere yerleşim vizesi türüdür. Eğer nişanlı çiftler, bu 6 aylık geçici vize süresi içerisinde evlendiklerini veya yasal beraberlik kayıtlarını yaptırdıklarını evlilik cüzdanı/sertifikası veya yasal birliktelik sertifikası vb. ile kanıtlarlarsa vizeleri için uzatma başvurusunda bulunabilecektirler. Ancak Nişanlı Yerleşim Vizesi, Evli Çiftler için İngiltere Vizesinde olduğu gibi Evlilik Cüzdanı vb. yasal bir belgeyle ispatlanabilen bir birliktelik değildir. Bu nedenle nişanlı çiftin profesyonel danışmanlık hizmeti almaları olumlu vize sonucu açısından oldukça önem taşımaktadır.

Her iki vizeye başvuru yapabilmek için de 18 yaşından büyük olma şartı, maddi yeterlilik şartı ve A1 seviyesinde İngilizce bilme şartı arandığı da başvuru yapacakların sağlaması gereken önemli şartlardandır.

Nişanlılar için İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Çiftler için İngiltere Vizesinde başvuruları, titizlikle hazırlanması gereken dosyalardır. Bu nedenle profesyonel danışmanlık alarak hazırlanan dosya vize alma şansınızı yükseltecektir. Bu İngiltere Yerleşim Vizesi türleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman vize danışmanlarla hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışma Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere'deki eşimin ya da nişanlımın yanına yerleşebilmek için hangi şartları taşımalıyım? " sayfası 2372 defa okundu